Anti Exp Yüzüğü Questi

Merhabalar,

Bugün sizlere günümüz pvp serverlerinin olmazsa olmazı Anti Exp veya Anti Exp Yüzüğü olarak bilinen exp kazanmayı duraklatma özelliğini oyununuza nasıl ekleyebileceğini göstereceğim.

Bunu quest olarak ekliyoruz. Kısaca questin çalışma mantığına gelirsek anti exp yüzüğünü aktif ettikten sonra sistem belirli kriterlere göre takip eder ve exp puanınızı sıfırlar. Giriş yaptığınızda, hareket ettiğinizde, exp kazandığınızda ve de belirli süreyle (bu genelde birkaç saniye olur) exp değerinizi sıfıra indirir.

Yan çar açıp metin kesmek istediğinizde veya boss kesmek istediğinizde bu yüzük sizin için birebirdir. Çünkü 35 levelde exp kazanmayı duraklatıp 2. köyde sürekli beceri kitabı düşürebilirsiniz. Aynı şekilde bossların leveline göre exp kazanmayı durdurabilir, boss kesebilirsiniz.

Kurulum:

  • ► Quest dosyamızı buradan indirelim.
  • ► İndirdiğimiz rarı açalım ve quest dosyamızı çıkartalım
  • ► Anti Exp Yüzüğü 40003 vnumlu Thorun Yüzüğü'ne eklenmiştir. Dilerseniz questi Notepad++ ile açarak 3. satırdaki item vnum değerini değiştirebilirsiniz.
  • ► FTP'mize bağlanalım ve /usr/game/share/locale/turkey/quest dizinine girelim. Quest dosyamızı buraya upload edelim
  • ► Ardından Putty'e bağlanalım, giriş yapalım ve cd /usr/game/share/locale/turkey/quest yazıp enterleyelim ve hemen ardından ./qc antiexp.quest yazıp enterleyelim.
  • ► Oyuna giriş yapalım ve sohbet satırına /reload q yazıp enterleyelim.

Reloading guest. yazısı çıktıktan sonra 40003 vnumlu itemi alıp deneyelim. Eğer çalışmıyorsa bu vnumu kullanan başka bir quest vardır demektir. Aynı işlemi başka bir itemde deneyerek tekrarlayın.

İyi oyunlar, bol oyuncular!

[ Yorum yazmayı unutmayın! ]

Ekleyen: dentrimal      Tarih: 19.12.2016      Okunma: 2639
 Paylaş
 Yorumlar

Pvp Serverler Hakkında

12.02.2015 yılında yayın hayatına başlayan pvp-serverler.org sitemiz öncelikli amacı metin2 pvp serverlerin nitelikli tanıtımının yapılması ve oyunculara ulaştırılmasıydı. Daha sonraları sadece Metin2 ile yetinmeyip hizmet yelpazesine Silkroad, Knight ve Counter Strike pvp serverlerinin tanıtımlarını da eklemiştir. Gelişen ve değişen pvp serverlere de ayak uydurarak kendini sürekli güncelleyen ve en iyi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen sitemiz zaman içerisinde özellikle metin2 pvp serverlerin emek, zor, wslik, orta, tr tipi ve bol dönüşümlü olarak adlandırılan türlerininde tanıtımına imkan sağlamaktadır. Hep pvp server tanıtımından bahsettik, peki ya bu kadar mı sadece? Tabiki hayır, blogumuz ile başta metin2 pvp serverler olmak üzere pvp serverler hakkında sizler için rehber niteliğinde kaliteli içerikler üretiyoruz!

Pvp Serverler | Metin2 Pvp Serverler 2019 | Emek Serverler 2019 | Wslik Pvp Serverler 2019