NPC Yönlerini Ayarlama

Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir içerik girememiştik, bu hasreti bitiriyoruz ve bu döneme güzel başlamak istedik. Sizlere metin2 pvp serverinizde npclerinizin yönlerini nasıl istediğiniz şekilde ayarlayabileceğinizi anlatacağız. Birçok oyun sahibi kullandıkları filesin sabit npc düzenine dokunmazlar veya dokunmak istemezler. Çünkü yerlerini değiştirdiklerinde npclerin düzeni bozulur ve istedikleri yönde ve şekilde durmazlar.

Öncelikle npclerin yönünü oyun içerisindeki mini mape göre ayarlamanız gerekmektedir. Daha sonra hangi haritadaki npcyi düzenleyecekseniz o map dosyasını bulun. Örnek verecek olursak

Kırmızı bayrak 1. köy > /usr/game/share/locale/turkey/map/metin2_map_a1

Sarı bayrak 1. köy > /usr/game/share/locale/turkey/map/metin2_map_b1

Mavi bayrak 1. köy > /usr/game/share/locale/turkey/map/metin2_map_c1

için bu dizinlerde bulunan npc.txt dosyasını bilgisayarınıza indirin ve notepad++ ile açın.

Açtığınız dosyada hangi npcyi düzenleyecekseniz onun kodunu aratarak bulun ve z başlıklı sütunda yer alan değeri değiştirin. Bu değer 1'den 8'e kadardır ve ana ve ara yönleri belirtmektedir. Sırasıyla şu şekildedir:

1 - Güney

2 - Güneydoğu

3 - Doğu

4 - Kuzeydoğu

5 - Kuzey

6 - Kuzeybatı

7 - Batı

8 - Güneybatı

Dipnot: Npclerin yönlerini ayarlarken kendi bulunduğunuz yöne göre değil. Kendinizi npc yerine koyun ve o şekilde yönlendirmenizi gerçekleştirin. z değerine 1-8 arasında bir değer belirleyin. 0 kullanırsanız npc yönü rastgele olarak belirlenecektir.

Ekleyen: dentrimal      Tarih: 21.05.2017      Okunma: 1308
 Paylaş
 Yorumlar

Pvp Serverler Hakkında

12.02.2015 yılında yayın hayatına başlayan pvp-serverler.org sitemiz öncelikli amacı metin2 pvp serverlerin nitelikli tanıtımının yapılması ve oyunculara ulaştırılmasıydı. Daha sonraları sadece Metin2 ile yetinmeyip hizmet yelpazesine Silkroad, Knight ve Counter Strike pvp serverlerinin tanıtımlarını da eklemiştir. Gelişen ve değişen pvp serverlere de ayak uydurarak kendini sürekli güncelleyen ve en iyi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen sitemiz zaman içerisinde özellikle metin2 pvp serverlerin emek, zor, wslik, orta, tr tipi ve bol dönüşümlü olarak adlandırılan türlerininde tanıtımına imkan sağlamaktadır. Hep pvp server tanıtımından bahsettik, peki ya bu kadar mı sadece? Tabiki hayır, blogumuz ile başta metin2 pvp serverler olmak üzere pvp serverler hakkında sizler için rehber niteliğinde kaliteli içerikler üretiyoruz!

Pvp Serverler | Metin2 Pvp Serverler 2019 | Emek Serverler 2019 | Wslik Pvp Serverler 2019