NPC Yönlerini Ayarlama

Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir içerik girememiştik, bu hasreti bitiriyoruz ve bu döneme güzel başlamak istedik. Sizlere metin2 pvp serverinizde npclerinizin yönlerini nasıl istediğiniz şekilde ayarlayabileceğinizi anlatacağız. Birçok oyun sahibi kullandıkları filesin sabit npc düzenine dokunmazlar veya dokunmak istemezler. Çünkü yerlerini değiştirdiklerinde npclerin düzeni bozulur ve istedikleri yönde ve şekilde durmazlar.

Öncelikle npclerin yönünü oyun içerisindeki mini mape göre ayarlamanız gerekmektedir. Daha sonra hangi haritadaki npcyi düzenleyecekseniz o map dosyasını bulun. Örnek verecek olursak

Kırmızı bayrak 1. köy > /usr/game/share/locale/turkey/map/metin2_map_a1

Sarı bayrak 1. köy > /usr/game/share/locale/turkey/map/metin2_map_b1

Mavi bayrak 1. köy > /usr/game/share/locale/turkey/map/metin2_map_c1

için bu dizinlerde bulunan npc.txt dosyasını bilgisayarınıza indirin ve notepad++ ile açın.

Açtığınız dosyada hangi npcyi düzenleyecekseniz onun kodunu aratarak bulun ve z başlıklı sütunda yer alan değeri değiştirin. Bu değer 1'den 8'e kadardır ve ana ve ara yönleri belirtmektedir. Sırasıyla şu şekildedir:

1 - Güney

2 - Güneydoğu

3 - Doğu

4 - Kuzeydoğu

5 - Kuzey

6 - Kuzeybatı

7 - Batı

8 - Güneybatı

Dipnot: Npclerin yönlerini ayarlarken kendi bulunduğunuz yöne göre değil. Kendinizi npc yerine koyun ve o şekilde yönlendirmenizi gerçekleştirin. z değerine 1-8 arasında bir değer belirleyin. 0 kullanırsanız npc yönü rastgele olarak belirlenecektir.

Tarih: 21.05.2017      Okunma: 3327
Karay Mt2

Yorumlar

Pvp Serverler Hakkında

12.02.2015 yılında yayın hayatına başlayan pvp-serverler.org sitemizin öncelikli amacı metin2 pvp serverlerin nitelikli tanıtımının yapılması ve oyunculara ulaştırılmasıdır. Gelişen ve değişen pvp serverlere de ayak uydurarak kendini sürekli güncelleyen ve en iyi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen sitemiz zaman içerisinde özellikle metin2 pvp serverlerin emek, zor, wslik, orta, tr tipi ve bol dönüşümlü olarak adlandırılan türlerininde tanıtımına imkan sağlamaktadır. Hep pvp server tanıtımından bahsettik, peki ya bu kadar mı? Tabiki hayır, blogumuz ile pvp serverler hakkında rehber niteliğinde kaliteli içerikler sizleri bekliyor!

Metin2 Pvp Serverler | Emek Serverler 2023 | Orta Pvp Serverler 2023 | Wslik Pvp Serverler 2023Anka2
Anka2