Kritik Vuruş Şansı Ne İşe Yarar

Birçok kaynakta kritik vuruş şansa bağlı olarak hem normal saldırılar hem de beceriler için hasarınızı ~2 kat artırdığı belirtilmektedir. Hedef bir canavar ise artış her zaman tam olarak 2 katı olur. Eğer hedef bir oyuncuysa nihai hasarın 2.4 katına eşit bir değerde artar.

Kritik vuruş, hesaplanırken ilk önce tüm hasarı etkileyen girdiler devreye girer ve en son çıkan nihai hasar üzerinde etkili olur. Normal hasar 500 ve savunma 300 ise kritik vuruş hasarı 500-300=200 * 2 = 400 olarak hesaplanır. 500 * 2 – 300 = 700 kritik vuruş hesaplaması doğru değildir. Kritik vuruş savunma etkilerinden sonraki nihai hasar üzerinde etkilidir.

Hedef gerektiren becerilerde gerçekleşebilir. İyileştirme, kutsama, karanlık koruma, güçlü beden gibi kendi üzerinde kullanılan becerilerde kritik gelme şansı yoktur.

Kritik vuruş ile delici vuruş aynı anda gerçekleşebilir.

Karakterinizin kritik vuruş şansı karar ağacı öğrenmesi ile hesaplanır. En basit izahıyla toplam kritik vuruş şansına sahip efsun değeriniz ile gerçekte sahip olduğunuz kritik vuruş şansının farklı olduğu anlamına gelmektedir.

%100 kritik vuruş şansına sahip olduğunuzda her vuruşunuzda kritik vuruş gelmesini beklersiniz ama eminim gelmediğini gözlemlediniz. İşte bunun sebebi karakterinize işlenen gerçek kritik vuruş şansınızın ~%70 e tekabül etmesinden kaynaklanıyor.

Kritik Vuruş Şansı Hangi İtemlere Gelir

  • Silah
  • Kolye
  • Ayakkabı
Tarih: 04.06.2021      Okunma: 1933
Metin2 Pvp Serverler, Metin2 Pvp Server Tanıtımları

Yorumlar

Pvp Serverler Hakkında

12.02.2015 yılında yayın hayatına başlayan pvp-serverler.org sitemizin öncelikli amacı metin2 pvp serverlerin nitelikli tanıtımının yapılması ve oyunculara ulaştırılmasıdır. Gelişen ve değişen pvp serverlere de ayak uydurarak kendini sürekli güncelleyen ve en iyi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen sitemiz zaman içerisinde özellikle metin2 pvp serverlerin emek, zor, wslik, orta, tr tipi ve bol dönüşümlü olarak adlandırılan türlerininde tanıtımına imkan sağlamaktadır. Hep pvp server tanıtımından bahsettik, peki ya bu kadar mı? Tabiki hayır, blogumuz ile pvp serverler hakkında rehber niteliğinde kaliteli içerikler sizleri bekliyor!

Metin2 Pvp Serverler | Emek Serverler 2023 | Orta Pvp Serverler 2023 | Wslik Pvp Serverler 2023Turna2
Turna2