Metin2 Bedensel Savaşçı Rehberi

Metin2’nin hiç şüphesiz en çok oynanan karakteri Bedensel savaşçılar. Bedensel savaşçılar Hava kılıcı, Öfke ve doğru düzenlenmiş efsun sistemi ile sunucunun en sağlam karakteri olmaya aday. Metin2 TR serverları için tamamen ayarlamak biraz zaman alsa da, PVP serverlar için birkaç saat içerisinde serverin en sağlam karakterlerinden birisi sizinki olacak.

Bedensel savaşçılar düz saldırılar konusunda, öfke ve saldırı hızı artışı ile oldukça başarılı. Karşısında durabilen tek karakterler ise Büyülü Silah Sura ve İyileştirmeci Şamanlar. Büyülü silah suralar, hava kılıcından daha yüksek saldırı gücü veren büyülü keskinlik sayesinde düz vuruşlarda bedensel savaşçılardan daha güçlü düz saldırılar yapıyor. Bununla birlikte büyü çözme skilli de savaşçıya hem yüksek damage atıyor, hem de hava kılıcı ve öfkenin sonlanmasını sağlıyor. Diğer karakterlere karşı iyi efsun dizilimi ile büyük başarı yakalamak zaten garanti, yani bu yazımızda daha çok bedensel savaşçıların counter karakterlerine odaklanacağız.

Bedensel savaşçılar için olmazsa olmaz 3 kombinasyon bulunuyor. Sağlam kılıç, saldırı hızı ve delici vuruş. Çoğu bedensel savaşçı PVP serverlarda skill kullanmaz. Yani sizin de işiniz skiller ile değil, düz saldırılarda. Öncelikle item dizilimine geliyoruz.

Bedensel savaşçılar için silah olarak kılıç kullanmak her zaman iyidir. Mızrak her ne kadar daha yüksek saldırı gücüne sahip olsa da kılıç saldırı hızı açısından yüksek bir avantaj sağlıyor. Kılıç olarak PVP serverin özelliklerine göre bir kılıç seçimi yapmanız gerekiyor. Muharebe kılıcından türetilen 100 level üstü dönüşümlü kılıçlar aktifse (genellikle bu kılıç Runik kılıcıdır) bu kılıcı kullanmanız her zaman daha iyidir. Ancak dönüşüm yoksa, efsun olarak yarı insanlara karşı güç ve +50 üstü ortalamalı bir zehir kılıcı daha iyi bir seçim olacaktır. Kılıç efsunu olarak ise ihtiyacınız şu şekilde;

Runik kılıcı için:

Yarı insanlara karşı güç (Silahın kendi efsunu ve ek getirilen birlikte olacak yani toplamda 2 adet bu efsundan olacak),

Delici vuruş şansı,

Güç,

Sersemletme şansı,

Kritik vuruş şansı ya da Zehirleme değişimi

Silah taşları;

Silahı her karaktere özel olarak ayarlamanız gerekiyor. Yani yukarıdaki efsunlara sahip 4 adet kılıca ihtiyacınız var.

Karakter taşı (Savaşçı, Sura, Ninja ve Şamanlara karşı güç),

Kavrama Taşı,

Öldürücü Darbe Taşı ya da Soğutma Taşı

Peki neden bu efsunlar?

Yarı insanlara karşı güç, karakterin her karakter türüne karşı ekstra vuruş şansı kazandırıyor. Delici vuruş ise karakterin düz saldırılarının 2 kat damage atmasını sağlıyor. Bu durumu Kritik vuruş şansı ile karıştırmayın, kritik vuruş şansı efsunu karakterin skillerinin iki kat damage atmasını sağlar. Güç, karakterin daha fazla damage atmasını ve HP seviyesinin artmasını sağlarken, sersemletme şansı ise adından da anlaşılabileceği gibi düz vuruşlarda karşıdaki karakterin sersemlemesini sağlayacaktır. Silah harici diğer bütün itemlerin efsun dizilimi standart şekilde olacaktır. Bedensel savaşçı için tek fark zırh için kesinlikle Savunma Taşı kullanmamak. Özellikle suralara karşı hazırlanan set için bu taş karakterin daha çok damage yemesini sağlayacaktır. WS sırasında ise özellikle düz vuruşlara ağırlık veriyoruz. Bunun yanı sıra skilleri sadece karakter yere düzeceği zaman (WS’de karşı taraf düz vuruşun son darbesini yaparken) kullanıyoruz. 

Tarih: 17.09.2016      Okunma: 5815
Metin2 Pvp Serverler, Metin2 Pvp Server Tanıtımları

Yorumlar

Pvp Serverler Hakkında

12.02.2015 yılında yayın hayatına başlayan pvp-serverler.org sitemizin öncelikli amacı metin2 pvp serverlerin nitelikli tanıtımının yapılması ve oyunculara ulaştırılmasıdır. Gelişen ve değişen pvp serverlere de ayak uydurarak kendini sürekli güncelleyen ve en iyi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen sitemiz zaman içerisinde özellikle metin2 pvp serverlerin emek, zor, wslik, orta, tr tipi ve bol dönüşümlü olarak adlandırılan türlerininde tanıtımına imkan sağlamaktadır. Hep pvp server tanıtımından bahsettik, peki ya bu kadar mı? Tabiki hayır, blogumuz ile pvp serverler hakkında rehber niteliğinde kaliteli içerikler sizleri bekliyor!

Metin2 Pvp Serverler | Emek Serverler 2024 | Orta Pvp Serverler 2024 | Wslik Pvp Serverler 2024