4+1 Maddede Pvp Server Tanıtımı

Günümüzde herkes 30 TL gibi cüzi bir miktar ödeyerek metin2 pvp server sahibi olabilmekte. Pvp server sahibi olmak bu kadar kolaylaşmışken doğal olarak herkes kendi oyununu açıyor ancak iş oyunu açıp hazırlamak ile bitmiyor aksine asıl iş şimdi başlıyor. Tahmin ettiğiniz üzere reklam yapmak ve oyuncu çekmek. 

Başlangıçta reklam yapmak kolay gibi görünsede günümüzde her gün onlarca pvp açılırken, ücretli ve ücretsiz reklamlar yapılırken o reklamların içerisinden sıyrılıp göze batmak, ilgi çekmek ve sonuç olarakta kullanıcıyı oyununuza çekmek bir hayli zahmetli iş.

1- Pvp Tanıtım Sitelerine Serverinizi Ekleyin

Pvp tanıtım sitelerini ilk sıraya koydum çünkü bir pvp tanıtım sitesine giren kişinin ilk ve öncelikli amacı oynayacak pvp server aramaktır. Yani buradan pvp serverinize oyuncu çekme şansınız diğer reklam türlerine göre çok daha yüksektir. Bu yüzden pvp tanıtım sitelerine oyununuzu eklemeyi ihmal etmeyin ve bulduğunuz her siteye iyi veya kötü serverinizi ekleyin oyuncunun sizi nereden bulacağını bilemezsiniz. Maddi gücünüz varsa pvp sitelerinden reklam almakta mantıklı bir seçim olacaktır.

2- Google Adwords Reklamı Oluşturun

Burada biraz maddiyat araya girecek ancak Adwords'ün ilk kullanım kampanyası var. 150 TL harcamaya 150 TL hediye veriyor. Pvp serveriniz için bunu değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. Gel gelelim neden 2. sıraya koyduğumuza. Ara sıra pvp server oynayan birisi olarakta iki şey aklıma geliyor. İlki oyuncusunuz ve oynayacak serveriniz yok. Google'da arama yapıyorsunuz metin2 pvp serverler diye ve karşınıza en üstte bir pvp reklamı çıkıyor. Buradan pvp sitesine gitme olasılığınız hayli yüksektir. İkincisi ise Google'da reklamı bulunan oyunlar oyuncu üzerinde bir değer kazanır ve prestij sahibi olur. Bu bir nevi ben gelip geçici, heveslik bir oyun değilim uzun süreli ve kaliteli bir oyun olacağım anlamına da gelir.

3- Oyun Forumlarına Serverinizi Ekleyin

Forumlar yüksek hite sahip sitelerdir ancak yüksek hite sahip olması sizi aldatmasın. Sizin ilgi alanınız ile ziyaretçilerin ilgi alanı ne derece örtüşüyor? Şuan için forumların ziyaretçilerini bir inceleyelim. Forumların yoğunluğuna göre baktığımda çoğunluk Soru-Cevap veya Sorunlar-Çözümler forumlarında dolaşıyor. Yani bir sorunu var ve bu soruna yardım arıyor. Biraz daha inceliyoruz kimisi Files arıyor, bir diğeri emek sarfetmiş bir ürün ortaya çıkarmış ve bunun satışını yapıyor, bu liste uzar gider anlatmak istediğimiz sizin amacınız ile ziyaretçinin amacının örtüşen kısmı bir hayli küçük. Pastanın küçük bir dilimine hitap ediyorsunuz. Peki küçümsenecek bir dilim mi? Tabiki hayır. Serverinizi eklemeyi kesinlikle ihmal etmeyin.

4- Facebook Reklamları

Facebook reklamlarını iki bölümde inceleyeceğiz. Birinci bölümde sponsor yani ücretli facebook reklamlarını ikinci bölümde ise ücretsiz gruplara ve sayfalara yapılan reklamlar olarak. Ücretli reklamlar ile başlayalım. Facebook sponsor reklamlarının tercih edilmesinin en büyük sebebi diğer reklamlara göre daha uygun (fiyat olarak) olmasıdır. Şimdi birde sponsor reklamların çalışma mantığını inceleyelim. Konum belirtiyorsunuz, yaş aralığı seçiyorsunuz ve en can alıcı kısım olan ilgi alanları belirliyorsunuz. Ee güzel her şeyi ayarlıyoruz diyebilirsiniz. Birde şöyle inceleyelim reklam yaptığınız kişi ilgi alanlarına metin2 pvp serverler kaydetmiş ama pvp server oynuyor zaten emek sarfettiği bir oyunu var veya yıllar önce oynamış şimdi bırakmış oynamıyor artık daha da ayrıntı girelim bu adamda bir pvp server sahibi sen bu kişilere reklam yaparak boşa bütçeni bitiriyorsun bunlar gelmeyecek zaten. Onların derdi başka pvp server aramıyorlar ki!

Şimdi ikinci bölümü inceleyelim. Metin2 ile ilgili facebook gruplarına dahil olun ve buralara pvp serverinizin tanıtımını gönderin yine aynı şeyi söyleyeceğim grup üye sayısına bakmaksızın az çok her gruba eklemeye çalışın oyuncunun nereden geleceği belli olmaz! Tabi tanıtımınızı eklerken zamanlara bölerek yapın bir anda yaparsanız facebook sitenizi engelleyebilir. Ücretsiz olarak yapabileceğiz bir diğer tanıtım ise facebook sayfalarına indexinize eklemeniz karşılığında belirli sayıda ve saatlerde sayfalarda serverinizi paylaştırabilirsiniz. Ben bu yöntemi daha çok seviyorum ücretli reklam ile yapacağınız işin aynısını yapıyorsunuz ve hem kazanıp hem de kazandırıyorsunuz.

İki bölümü karşılaştırdığımızda facebook ücretli reklam ile yapacağınızı biraz emek ve vakit harcayıp ücretsiz bir şekilde kendiniz de yapabilirsiniz.

5- [Bonus] Pvplerde Reklam Yapın 

Ben bunu burada anlatacağım ama hiç tavsiye etmiyorum daha doğrusu etik bulmuyorum. Pvp serverlerin ticaret ve sohbet gibi facebook grupları olur buralara da tanıtımınızı ekleyip aktif olarak oynayanlara ulaşabilirsiniz. Etik bulmadığım kısma gelirsek yüksek onlineli pvplere girip pazar kurarak site adresinizi ve bir kaç kelimelik tanıtımınızı ekleyebilir veya bağırmadan yazarak oyunculara ulaşmaya çalışabilirsiniz. Gün içerisinde yüzlerce kişi görecektir. Bunun bir de püf noktası var ki o da bunu yaparken hotspot gibi ip değiştiricileri kullanmanız. Çünkü farkedildiğiniz de pvp server sahibi tarafından ip adresinizden engelleneceksiniz ve sizin servere tekrar erişmenize imkan vermemeye çalışacaklardır.

Siz de kendi reklam fikirlerinizi yorum olarak ekleyerek yardımcı olabilirsiniz.

Tarih: 15.09.2016      Okunma: 6832
Metin2 Pvp Serverler, Metin2 Pvp Server Tanıtımları

Yorumlar

Pvp Serverler Hakkında

12.02.2015 yılında yayın hayatına başlayan pvp-serverler.org sitemizin öncelikli amacı metin2 pvp serverlerin nitelikli tanıtımının yapılması ve oyunculara ulaştırılmasıdır. Gelişen ve değişen pvp serverlere de ayak uydurarak kendini sürekli güncelleyen ve en iyi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen sitemiz zaman içerisinde özellikle metin2 pvp serverlerin emek, zor, wslik, orta, tr tipi ve bol dönüşümlü olarak adlandırılan türlerininde tanıtımına imkan sağlamaktadır. Hep pvp server tanıtımından bahsettik, peki ya bu kadar mı? Tabiki hayır, blogumuz ile pvp serverler hakkında rehber niteliğinde kaliteli içerikler sizleri bekliyor!

Metin2 Pvp Serverler | Emek Serverler 2024 | Orta Pvp Serverler 2024 | Wslik Pvp Serverler 2024