Ox Eventi Sorularını Değiştirme

Merhabalar,

Ox eventinin oyuncular için ne kadar eğlenceli olduğu ve en sevdiği etkinlik olduğunu 'Ox Eventi Nasıl Yapılır' yazımızda kısaca değinmiştik.

Tamam!

Eğlenceli olduğunu ve sevildiğini biliyoruz. Ama günümüzde yüzlerce pvp server bulunuyorken ve çoğunluğu ücretsiz fileslerden oluşuyorken bu eventin de bir anlamı kalmıyor. Her pvp serverde aynı sistem ve aynı sorular..

Bi okuduğunuz kitabı tekrar okur musunuz? veya bir kere çözdüğünüz bulmacayı tekrar çözmek size zevk verir mi? Burada da benzer durum söz konusu, oyuncular sürekli aynı soruları görmekten ve aynı sorularla yarışmaktan bir süre sonra zevk almamaya başlayacaktır.

Oyununuzda oyuncuların hoşnutsuzluklarını sizde farkedeceksinizdir. Bu durumda ne yapmalısınız? sorusunun cevabı yazımızın devamında.

Ox Sorularını Düzenleme

Ox sorularını değiştirmek ve istediğiniz şekilde düzenlemek için;

1- İlk önce Filezilla FTP'ye bağlanıyoruz.

2- /usr/game/share/locale/turkey/ dizinini açıyoruz.

3- Bu dizin içerisinde oxquiz.lua isimli bir dosya bulacağız.

4- Masaüstüne indirelim ve düzenlemeye başlamadan önce her ihtimale karşın bir tane yedekleyelim.

5- Ardından Notepad++ veya not defteri ile dosyayı açalım ve hangi soruların yer aldığını görelim, hangilerini değiştirmek istediğinizi buradan yapın ve kaydedin.

6- Düzenleme yaparken yazıların sonlarında yazan True ve False değerlerini göreceksiniz. Bunlar sorunun doğru cevabını göstermektedir. Yani yazdığınız sorunun cevabı doğruysa True yazın eğer cevap yanlış ise False yazın. Oyun içerisiyle bağdaştıracak olursa True = O ve False = X anlamına gelmektedir.

7- Tüm düzenlemelerinizi tamamladıktan sonra serverinize reboot atmayı unutmayın!

Reboot attıktan sonra yeni sorular aktif olmuş olacaktır. Aklınıza takılan bir soru varsa aşağıdan yorum yazarak iletebilirsiniz.

Tarih: 28.08.2017      Okunma: 2371
Metin2 Pvp Serverler, Metin2 Pvp Server Tanıtımları

Yorumlar

Pvp Serverler Hakkında

12.02.2015 yılında yayın hayatına başlayan pvp-serverler.org sitemizin öncelikli amacı metin2 pvp serverlerin nitelikli tanıtımının yapılması ve oyunculara ulaştırılmasıdır. Gelişen ve değişen pvp serverlere de ayak uydurarak kendini sürekli güncelleyen ve en iyi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen sitemiz zaman içerisinde özellikle metin2 pvp serverlerin emek, zor, wslik, orta, tr tipi ve bol dönüşümlü olarak adlandırılan türlerininde tanıtımına imkan sağlamaktadır. Hep pvp server tanıtımından bahsettik, peki ya bu kadar mı? Tabiki hayır, blogumuz ile pvp serverler hakkında rehber niteliğinde kaliteli içerikler sizleri bekliyor!

Metin2 Pvp Serverler | Emek Serverler 2024 | Orta Pvp Serverler 2024 | Wslik Pvp Serverler 2024