Mobun Yeniden Doğma Süresini Ayarlama

Merhabalar,

Metin2'de mobların çıkma sürelerinin nasıl ayarlandığını anlatacağımızı ama öncesinde hangi haritanın hangi map dosyasına karşılık geldiğini bilmemiz gerektiğini 'Metin2 Map Klasöründeki Haritaların Adları' yazımızda değinmiştik. Hangi map dosyasının hangi haritaya karşılık geldiğini öğrendiğimize göre moblarla ilgili işlemlere başlayabiliriz.

Mobların Çıkış Süresini Ayarlama

Düşük seviye slotlar önemli olmadığından doğuş sürelerini değiştirme ihtiyacı duymayız ama bossların çıkış sürelerini ayarlamayı sıkça tercih ederiz.

  • • Bunun için ilk önce FTP sunucumuza bağlanıyoruz.
  • • usr/game/share/locale/turkey/map dizininden hangi haritayı düzenlemek istiyorsak onu açıyoruz.
  • • Karşımıza 2 adet dosya çıkacak birisi npc.txt diğeri de regen.txt burada biz regen.txt'yi bilgisayarımıza indirelim. Yedek almayı unutmayın!
  • • regen.txt ile mobların çıkış yerlerini değiştirebilir ve çıkış sürelerini ayarlayabilirsiniz.

 

Slotların Doğuş Yerini Değiştirme

Hangi haritadaki slotun doğuş yerini değiştirmek istiyorsak o haritanın map dosyasını açalım ve içerisindeki regen.txt dosyasını bilgisayarımıza indirelim. Burada 2. ve 3. sütundaki kodlar slotun doğuş koordinatlarıdır. Bunu ister o harita üzerinde farklı bir yerde doğmasını sağlayabilirsiniz veya ilgili satırı alarak hangi haritada çıkmasını istiyorsanız o haritanın regen.txt dosyasına ekleyerek o harita da çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Doğuş koordinatlarının geçerli olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın!

Slotların Yeniden Doğuş Sürelerini Ayarlama

Yine hangi haritadaki slotun doğma süresini ayarlamak istiyorsanız o haritanın map dosyasını açın ve içerisindeki regen.txt dosyasını indirin. 5. satırda 80s 20m gibi sayılar göreceksiniz. Bunlar 80s = 80 saniye ve 20m = 20 dakikayı işaret etmektedir. Siz ne kadar sürede yeniden doğmasını istiyorsanız o süreye göre ayarlayın, kaydedin ve geri yükleyin.

Yaptığınız değişikliklerin oyununuza yansıması için reboot atmayı unutmayın.

Tarih: 03.11.2017      Okunma: 3925
Metin2 Pvp Serverler, Metin2 Pvp Server Tanıtımları

Yorumlar

Pvp Serverler Hakkında

12.02.2015 yılında yayın hayatına başlayan pvp-serverler.org sitemizin öncelikli amacı metin2 pvp serverlerin nitelikli tanıtımının yapılması ve oyunculara ulaştırılmasıdır. Gelişen ve değişen pvp serverlere de ayak uydurarak kendini sürekli güncelleyen ve en iyi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen sitemiz zaman içerisinde özellikle metin2 pvp serverlerin emek, zor, wslik, orta, tr tipi ve bol dönüşümlü olarak adlandırılan türlerininde tanıtımına imkan sağlamaktadır. Hep pvp server tanıtımından bahsettik, peki ya bu kadar mı? Tabiki hayır, blogumuz ile pvp serverler hakkında rehber niteliğinde kaliteli içerikler sizleri bekliyor!

Metin2 Pvp Serverler | Emek Serverler 2023 | Orta Pvp Serverler 2023 | Wslik Pvp Serverler 2023Saka2
Anka2