Efsun Sabitleme ve Gereksizleri Kaldırma

Merhabalar,

Genellikle wslik veya kolay metin2 pvp server sahiplerinin tercihi olan bir şeyi yani efsunları sabitlemeyi ve gereksiz efsunların gelmesini kapatmayı anlatacağım. İlk olarak efsunları sabitleme ile başlayalım.

Metin2 Pvp Efsunları Sabitleme (Sabit Oranlı Yapma)

Efsunları düzenleyebilmemiz için Navicata bağlanıyoruz ve 'player' -> 'item_attr' giriyoruz. Burada önümüze efsunların ve değerlerinin listelendiği bir sayfa açılacak. Bu sayfada sütunlara baktığımızda prob, lv1, lv2, lv3, lv4 ve lv5 adlarında sütunlar göreceksiniz. lv1'den lv5'e kadar yazan değerler efsunların geldiği değerlerdir.

Eğer serverde efsunların tek oranda gelmesini istiyorsanız lv1'den lv5'e kadar olan değerleri aynı yapın. Örneğin HP satırında;

lv1 = 600, lv2 = 800, lv3 = 1000, lv4 = 1500, lv5 = 2000

ise ve siz serverinizde HP'nin sadece 2000 gelmesini istiyorsanız şu şekilde düzenleyin:

lv1 = 2000, lv2 = 2000, lv3 = 2000, lv4 = 2000, lv5 = 2000

İstediğiniz şekilde düzenledikten sonra serverinize reboot atmanız yeterlidir. Efsunlarınız ayarladığınız şekilde güncellenecektir.

Metin2 Pvp Gereksiz Efsunları Kaldırma

Farkettiyseniz efsunları sabitlemeyi anlatırken prob sütunundan bahsettik ama ne işe yaradığını açıklamadık. İşte o sütunun işlevi burada başlıyor. İngilizcede probility yani olasılık kelimesinin kısaltmasından adını alan sütunumuz burada on-off mantığıyla çalışıyor ve yalnız 1 ve 0 değerlerini alıyor.

Serverinizde gelmesini istemediğiniz efsunların prob değerlerini 0 olarak güncelleyin. Ardından serverinize reboot atın. Artık prob değeri 0 olan efsunlar itemlere gelmeyecektir.

Yöntem 2: Efsunları kaldırmanın bir başka yöntemi daha bulunmaktadır. O da efsun değerleriyle yapılıyor. Efsun değerlerini yani lv1 - lv5 arasındaki tüm değerleri 0 olarak güncellerseniz de o efsun artık itemlere gelmeyecektir.

Tarih: 24.08.2017      Okunma: 4191
Metin2 Pvp Serverler, Metin2 Pvp Server Tanıtımları

Yorumlar

Pvp Serverler Hakkında

12.02.2015 yılında yayın hayatına başlayan pvp-serverler.org sitemizin öncelikli amacı metin2 pvp serverlerin nitelikli tanıtımının yapılması ve oyunculara ulaştırılmasıdır. Gelişen ve değişen pvp serverlere de ayak uydurarak kendini sürekli güncelleyen ve en iyi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen sitemiz zaman içerisinde özellikle metin2 pvp serverlerin emek, zor, wslik, orta, tr tipi ve bol dönüşümlü olarak adlandırılan türlerininde tanıtımına imkan sağlamaktadır. Hep pvp server tanıtımından bahsettik, peki ya bu kadar mı? Tabiki hayır, blogumuz ile pvp serverler hakkında rehber niteliğinde kaliteli içerikler sizleri bekliyor!

Metin2 Pvp Serverler | Emek Serverler 2024 | Orta Pvp Serverler 2024 | Wslik Pvp Serverler 2024