Npcye İtem Ekleme

Merhabalar,

Bugün sizlere metin2 pvp serverlerinizde npclere nasıl item ekleyebileceğinizi anlatacağım. Navicatı kurmuş ve navicat bağlantınızı yapmış olduğunuzu kabul ederek anlatıma başlıyorum.

Navicata giriş yaptıktan sonra:

1-) Player db'sine bağlanıyorsunuz.

2-) item_proto, shop_item ve mob_proto tablolarını açıyorsunuz.

3-) item_proto tablosundan NPC ye eklemek istediğimiz item'in kodunu bulacağız. mob_proto tablosundan NPC nin kodunu bulacağız.

4-) Bize gerekli itemin ve npc nin kodunu bulduktan sonra shop_item tablosunu açıyoruz.

5-) Tablonun en altına yeni bir giriş açıyoruz bunu Navicat' ta en altta bulunan + butonuna basarak açabilirsiniz.

6-) Açtığımız yeni girişin (Satırın) ilk kutucuğuna itemi eklemek istediğimiz NPC'nin kodunu yazıyoruz. İkinci kutucuğa eklemek istediğimiz itemin kodunu yazıyoruz. Son kutucuğa eklemek istediğimiz itemden kaç tane eklenmesi istiyorsak bunu yazıyoruz.

Burada dikkat etmeniz gereken bir husus var: Her satır için Navicatta yeni bir id (sıra numarası) tanımlanır. Aynı sıra numarasını girmemeniz gerekmektedir yoksa Navicat kaydetmeyecek ve hata verecektir. İD kısmına hiç tanımlanmamış bir sayı girin, ikinci kutucuğa mob_proto'dan aldığımız npc kodu, bir sağındaki kutucuğa itemin kodu ve en sağdaki kutucuğa da kaç adet olduğunu giriyoruz.

Ekleyen: rzgrtntm      Tarih: 05.12.2016      Okunma: 1660
 Paylaş
 Yorumlar

Pvp Serverler Hakkında

12.02.2015 yılında yayın hayatına başlayan pvp-serverler.org sitemiz öncelikli amacı metin2 pvp serverlerin nitelikli tanıtımının yapılması ve oyunculara ulaştırılmasıydı. Daha sonraları sadece Metin2 ile yetinmeyip hizmet yelpazesine Silkroad, Knight ve Counter Strike pvp serverlerinin tanıtımlarını da eklemiştir. Gelişen ve değişen pvp serverlere de ayak uydurarak kendini sürekli güncelleyen ve en iyi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen sitemiz zaman içerisinde özellikle metin2 pvp serverlerin emek, zor, wslik, orta, tr tipi ve bol dönüşümlü olarak adlandırılan türlerininde tanıtımına imkan sağlamaktadır. Hep pvp server tanıtımından bahsettik, peki ya bu kadar mı sadece? Tabiki hayır, blogumuz ile başta metin2 pvp serverler olmak üzere pvp serverler hakkında sizler için rehber niteliğinde kaliteli içerikler üretiyoruz!

Pvp Serverler | Metin2 Pvp Serverler 2019 | Emek Serverler 2019 | Wslik Pvp Serverler 2019