Oto Duyuru Sistemi

Pvp Servelerde Oto Duyuru Sistemi

Yöneticiler her zaman pvp serverlerde olamıyor bu nedenle sürekli duyuru yapmak mümkün olmuyordu. Ancak oto duyuru sisteminde alttan otomatik olarak istenen yazılar geçebilir. Bunun içinde sunucu sahibi eğer bu özelliğe sahip değilse eklemesi oldukça basittir. Öncelikle virüslü olmadığına emin olduğunuz oto duyuru sistemi dosyalarını güvendiğiniz bir yerden bulun ve indirin. Sonrasında automessage.quest dosyasını, Filezilla veya herhangi bir FTP programı ile  “/usr/game/share/locale/turkey/quest/” içine automessage.start dosyasını ” /usr/game/share/locale/turkey/quest/object/notarget/login ” e yüklememiz gerekiyor.

Sonrasında hemen putty programı ile cd /usr/game/share/locale/turkey/quest yazmamız gerek  ./qc automessage.quest yazıp putty quest okutma işlemi tamamlanınca  Reboot yazıp oyunu kapatıp açıyoruz. Bu şekilde sistem tamamen eklenmiş oldu. Herhangi bir hataya neden olmaması için tüm işlemlerden önce yedek almayı unutmayın.

NPC Karaktere İtem Ekleme

NPC karakterler oyun içerisinde sistem tarafından yönetilen karakterledir. Bazen sistemin düzgün çalışmaması sonucunda hata vererek  sorun çıkartabiliyor. Bazen de herhangi bir sorun yokken bir özellik eklemek isteyebilirsiniz.

İşte burada devreye metin2 pvp serverler de item ekleme olayı giriyor. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız kısa süre içerisinde anlayacaksınız.

Örnek olarak efsun nesnesi shop içerisinde oluyor ancak birçok oyuncu bunu NPC karakterin içinde olmasını istemektedir. Bu durumu düzelteceğiz. İlk olarak navicat programı ile player buluyoruz sonrasında Shp_item yazan kısma giriyoruz. Hemen altında artı ikonuna tıklıyoruz. Burada ki kutucuğa girerek birincisine NPC kodunu 2. Kutuya NPC içinde yer alacak olan itemin kodunu 3. Kutuya ise kaç tane item eklemek istediğinizi giriyorsunuz. Sonrasında servere reboot atıyorsunuz.  Kodlar konusunda bilgi sahibi değilseniz de bu kodları öğrenmenin bir yolu bulunmaktadır.

Yine navicattan player kısmına buradan da mob_proto kısmına gidiyoruz ve   kontrol + F yaparak (ctrl+f ) istediğiniz NPC karakterin kodunu öğrenebilirsiniz. Sonrasında zaten en başta yazan karakterin kodu olur. Çok farklı bir pvp serverler sistemi kullanmıyorsanız  genelde bu şekilde yapılmaktadır. Birçok kurucunun bu işlemi bilmesi gerekmektedir çünkü bazı değişiklikler artık elzem olmuştur. Ayrıca oyunculara kolaylık sağlamak istediğiniz zaman da bu şekilde bir kolaylık sağlama şansı vardır.

Tarih: 29.01.2017      Okunma: 1698
Yorumlar
Mery Mt2
Diriliş Mt2
Rina Mt2 65-250 Metin2 Pvp Server
Hisar Mt2 65-250 Metin2 Pvp Server

Pvp Serverler Hakkında

12.02.2015 yılında yayın hayatına başlayan pvp-serverler.org sitemizin öncelikli amacı metin2 pvp serverlerin nitelikli tanıtımının yapılması ve oyunculara ulaştırılmasıdır. Gelişen ve değişen pvp serverlere de ayak uydurarak kendini sürekli güncelleyen ve en iyi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen sitemiz zaman içerisinde özellikle metin2 pvp serverlerin emek, zor, wslik, orta, tr tipi ve bol dönüşümlü olarak adlandırılan türlerininde tanıtımına imkan sağlamaktadır. Hep pvp server tanıtımından bahsettik, peki ya bu kadar mı? Tabiki hayır, blogumuz ile pvp serverler hakkında rehber niteliğinde kaliteli içerikler sizleri bekliyor!

Metin2 Pvp Serverler | Emek Serverler 2020 | Orta Pvp Serverler 2020 | Wslik Pvp Serverler 2020