Metin2 Slotların Yeniden Doğma (reSpawn) Sürelerini Ayarlama

Merhabalar,

Metin2'de mobların çıkma sürelerinin nasıl ayarlandığını anlatacağımızı ama öncesinde hangi haritanın hangi map dosyasına karşılık geldiğini bilmemiz gerektiğini 'Metin2 Map Klasöründeki Haritaların Adları' yazımızda değinmiştik. Hangi map dosyasının hangi haritaya karşılık geldiğini öğrendiğimize göre moblarla ilgili işlemlere başlayabiliriz.

Mobların Çıkış Süresini Ayarlama

Düşük seviye slotlar önemli olmadığından doğuş sürelerini değiştirme ihtiyacı duymayız ama bossların çıkış sürelerini ayarlamayı sıkça tercih ederiz.

  • • Bunun için ilk önce FTP sunucumuza bağlanıyoruz.
  • • usr/game/share/locale/turkey/map dizininden hangi haritayı düzenlemek istiyorsak onu açıyoruz.
  • • Karşımıza 2 adet dosya çıkacak birisi npc.txt diğeri de regen.txt burada biz regen.txt'yi bilgisayarımıza indirelim. Yedek almayı unutmayın!
  • • regen.txt ile mobların çıkış yerlerini değiştirebilir ve çıkış sürelerini ayarlayabilirsiniz.

 

Slotların Doğuş Yerini Değiştirme

Hangi haritadaki slotun doğuş yerini değiştirmek istiyorsak o haritanın map dosyasını açalım ve içerisindeki regen.txt dosyasını bilgisayarımıza indirelim. Burada 2. ve 3. sütundaki kodlar slotun doğuş koordinatlarıdır. Bunu ister o harita üzerinde farklı bir yerde doğmasını sağlayabilirsiniz veya ilgili satırı alarak hangi haritada çıkmasını istiyorsanız o haritanın regen.txt dosyasına ekleyerek o harita da çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Doğuş koordinatlarının geçerli olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın!

Slotların Yeniden Doğuş Sürelerini Ayarlama

Yine hangi haritadaki slotun doğma süresini ayarlamak istiyorsanız o haritanın map dosyasını açın ve içerisindeki regen.txt dosyasını indirin. 5. satırda 80s 20m gibi sayılar göreceksiniz. Bunlar 80s = 80 saniye ve 20m = 20 dakikayı işaret etmektedir. Siz ne kadar sürede yeniden doğmasını istiyorsanız o süreye göre ayarlayın, kaydedin ve geri yükleyin.

Yaptığınız değişikliklerin oyununuza yansıması için reboot atmayı unutmayın.

Ekleyen: dentrimal      Tarih: 03.11.2017      Okunma: 1302
 Paylaş
 Yorumlar

Pvp Serverler Hakkında

12.02.2015 yılında yayın hayatına başlayan pvp-serverler.org sitemiz öncelikli amacı metin2 pvp serverlerin nitelikli tanıtımının yapılması ve oyunculara ulaştırılmasıydı. Daha sonraları sadece Metin2 ile yetinmeyip hizmet yelpazesine Silkroad, Knight ve Counter Strike pvp serverlerinin tanıtımlarını da eklemiştir. Gelişen ve değişen pvp serverlere de ayak uydurarak kendini sürekli güncelleyen ve en iyi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen sitemiz zaman içerisinde özellikle metin2 pvp serverlerin emek, zor, wslik, orta, tr tipi ve bol dönüşümlü olarak adlandırılan türlerininde tanıtımına imkan sağlamaktadır. Hep pvp server tanıtımından bahsettik, peki ya bu kadar mı sadece? Tabiki hayır, blogumuz ile başta metin2 pvp serverler olmak üzere pvp serverler hakkında sizler için rehber niteliğinde kaliteli içerikler üretiyoruz!

Pvp Serverler | Metin2 Pvp Serverler 2019 | Emek Serverler 2019 | Wslik Pvp Serverler 2019